GİRESUN BULANCAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOKA-DOĞU KARADENİZ KALKINMA AJANSI ROBOTİK KODLAMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ PROJESİ BAŞVURUMUZU KABUL ETTİ.

DOKA-DOĞU KARADENİZ KALKINMA AJANSI ROBOTİK KODLAMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ PROJESİ BAŞVURUMUZU KABUL ETTİ.

    DOKA- Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Öğretmenlerimiz için Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi Projemizi kabul etti.İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şenel BULUT ´´Projemizi her aşamasında bizlere destek olan Sayın Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI ´na ve Sayın Kaymakamımız Hamdi ÜNCÜ´ ye şükranlarımı arz ederim. Proje yürütücümüz Cem Mutlu TÜRKSEVEN´ e ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür eder, projenin ilçemiz için hayırlı olmasını dilerim´´ dedi.

 Kodlama Nedir ?

    Bilgisayar yazılım programının ilk adımı olan kodlama; bilgisayarda yazılım, uygulama ve web sitesi oluşturmayı mümkün kılan bir dilde elektronik olarak yazma anlamına geliyor. Yüzlerce kodlama dili var. Bu temel bilgi öğrenildiğinde,  bilgisayarda kendi yazılım, uygulama ve web sitenizi yapmanız mümkün olabiliyor.

Yararları Nelerdir ?

   Uzmanlara göre, küçük yaşta kodlama eğitimi alan çocuğun bilişimsel ve algoritmik düşünme becerilerini gelişritiyor.

Ballıca Mahallesi Kemal Ulusu Caddesi No 55 Hükümet Konağı Kat 2 BulancakGiresun - 0 (454) 318 20 69 / 0 (454) 318 20 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.